Депутати проголосували за збереження існуючих ставок податків і зборів у 2020-му році, але не підтримали більшість важливих земельних, бюджетних та соціальних питань

11 липня, при повному кворумі депутатів Таїровської селищної ради, відбулася чергова 12 сесія. Питання, що виносилися на розгляд – вкрай різноманітні та необхідні. На превеликий жаль, частина з них, від яких залежить добробут громадян та розвиток самої громади, не були підтримані «депутатською більшістю». «Відмітилися» вкотре представники так званої «Європейської громади», що голосують, схоже, не самостійно, а за чиєюсь вказівкою. І це відбувалося під час прямої інтернет-трансляції у присутності громадян, що відвідали сесію, а також слушні запитання представників адміністрації: «Що ж ви робите?». 

Ставки податків та зборів на 2020-й рік депутати вирішили не збільшувати, крім податку на нерухоме майно, що підвищиться з 0,1% до 0,2%. Це так званий «податок на багатство», що спрямований насамперед на тих, хто володіє нерухомістю і  має сплачувати окремий податок на нерухоме майно за зайві квадратні метри. Управління економічного розвитку Таїровської ради, виходячи з пропозицією збільшення податку до 0,2%, пояснило це тим, що діюча ставка 0,1% - найнижча в області. Хоча думки серед депутатів розділилися, більшість все-таки підтримала пропозицію Управління економічного розвитку щодо збільшення вдвічі податку «на розкіш». Інші види податків залишилися без змін. 

Найцікавіше було далі, коли депутати від «Європейської громади» по суті заблокували роботу тендерного комітету. Його секретар написала заяву на звільнення за власним бажанням, тому доречно виникла необхідність щодо внесення змін до персонального складу відповідної структури. Відтепер, завдяки «європейцям», робота тендерного комітету в Таїровській селищній раді фактично заблокована. 

Теж саме трапилося із питаннями внесення змін до бюджету. Підготовлені десятки  проектів по виконанню запланованих робіт, проведені відповідні тендери та отримані необхідні узгодження – а роботи не розпочнуться, тому що депутати не проголосували за внесення змін до бюджету. Ремонт дорожнього покриття на Сухому Лимані, утеплення будинків в Таїровому, облаштування житлових будинків в Червоному Хуторі, будівництво дитячих майданчиків на «Райдужному» - це все призупинено завдяки тим депутатам, що приховується під коаліцію «Європейської громади» у Таїровській раді. 

Наприклад, всім знайомо, наскільки гостро стоїть у нас питання поховання померлих. Цвинтар давно закритий. Майже 2 роки узгоджували питання щодо добровільної відмови від своїх паїв мешканцями Сухого Лиману задля збільшення території кладовища. Таким громадянам за відповідну відмову було запропоновано надати у власність земельні ділянки від 5-ти до 8 соток. За відмову від паїв! Більшість депутатів на чолі з «європейцями» не підтримують це. 

Теж саме стосовно дитячого садка і початкової школи в Сухому Лимані. Виділені кошти на розробку проекту, люди відмовляються від пайової участі на землях колишнього радгоспу «Авангард», де має всі шанси найближчим часом бути побудований навчально-виховний комплекс. «Європейська громада» з цим не згодна. Годі й говорити, якщо навіть питання затвердження переліку проектів, що реалізуються за рахунок субвенцій державного бюджету на формування інфраструктури громади, ставилося на голосування тричі. З рештою, було прийняте позитивне рішення. Як це назвати: диханням майбутніх місцевих виборів чи зрадою інтересів власних виборців – мешканці громади з оцінкою не забаряться. 

Результати поіменного голосування по кожному питанню сесії викладено в окремому розділі «Рішення селищної ради» в документах 12-ї сесії.   

                                                                   Валерій Зимовець,

член Виконавчого комітету Таїровської ради