9 сесія затвердила Програму соціально-економічного розвитку та створила Таїровську мистецьку школу

Чергова сесія, що відбулася 29 травня у присутності 24-ох депутатів, розглянула аж 52 питання серед яких найважливіші:

  • Затвердження «Програми соціально-економічного розвитку Таїровської селищної ради на 2019 рік»;
  • Створення Комунального закладу позашкільної освіти Таїровської селищної ради «Таїровська мистецька школа»;
  • Затвердження комплексної програми з утворення та оновлення містобудівної документації територій та містобудівного кадастру Таїровської селищної ради на 2019-2021 роки.

Всі питання детально розглядалися під час засідань постійних комісій та були підтримані більшістю депутатського корпусу. Де-які з документів приймалися з поправками, запропоновані депутатською групою «Європейська громада». «Европейцям», наприклад, не сподобався існуючий розподіл повноважень в органах місцевого самоврядування між радою та виконкомом. Тож і була рекомендована поправка, завдяки якій окремі питання, що виникатимуть при утворенні або оновленні містобудівної документації територій та кадастру, відтепер прийматимуться не виконавчим комітетом, а розглядатися виключно сесією ради.

Ще одна поправка, яка вже стає ознакою депутатської групи «Європейська громада» - остах перед гласністю та публічністю, і, як висновок, не бажання звітувати за свою роботу перед виборцями за допомогою ЗМІ. Інакше як зрозуміти те, що в «Програмі соціально-економічного розвитку», що охоплює питання демографії та економіки, фінансів та інфраструктури, промисловості та транспорту, освіти та соціального захисту тощо, «європейцям» не сподобалося лише одне – «Інформування діяльності в ЗМІ». 15 депутатів проголосували за те, щоб про їх роботу люди не довідалися ні з сайтів, ні газет, ні телебачення. Тим самим вони просто знехтували тим, про що просили люди на останніх зборах громади: «Нам треба не брехня, яку інколи розповсюджують і всім нав’язують, а офіційна інформація від Таїровської ради. При чому широким загалом -  від газети і сайту до соцмереж і телебачення».

Тим не менш, свою позицію по означеному питанню народні обранці висловили, і всі запропоновані поправки депутатська більшість підтримала. Чи набудуть вони юридичної сили - питання до Селищного голови. Тимур Хасаєв цілком може скористатися своїм «правом вето», аби депутати доопрацювали вказані програми і повторно винесли їх на голосування наступної сесії.